Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co sądzicie o prywatnych podstawówkach?
24-10-2016, 13:25
Niedługo będę musiała wybrać dla córki podstawówkę. Zastanawiam się, czy nie posłać jej do prywatnej, bo jednak wg mnie takie szkoły mają wyższy poziom nauczania niż państwowe. Znacie może szkołę Pro Futuro? Może wasze dzieci tam chodzą? Najbardziej mnie przekonuje to, że jest to szkoła dwujęzyczna, a to najlepszy sposób na naukę języka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2016, 21:12
Takie szkoły mają sens w dzisiejszych czasach.
26-10-2016, 15:54
Myślę, że jeśli sobie porównaż co oferuje szkoła prywatna np. właśnie typu Pro Futuro a zwykła publiczna podstawówka, to wcale cena nie jest wygórowana. Ale fakt faktem, że nie każdego na tego typu luksus stać. Myślę, że warto, ale nie zapominajcie też o dziecku, ono może mieć swoje zdanie na ten temat. Zabierzcie je na jakieś dni próbne do kilku szkół i niech też ma jakiś wpływ na tą decyzję Wesołek
14-01-2017, 17:06
Wiecie co, dowiadywałem się o tej szkole z ciekawości po tym jak dużo ludzi o niej piszę i chce tam zapisać swoje dzieci. Rekomendacje szkoły wystawił sam Biran Tracy, a to już powinno być zastanawiające i absorbujące. Jak chcecie się dowiedzieć w jakich godzinowo ilościach przeprowadzane są lekcje, jak długo to jest możliwości przez dwa tygodnie obserwować wszystko, zupełnie za darmo i dopiero po tym zadecydować o zapisie dziecka do szkoły. I owszem są liderem w Polsce w nauczaniu języków obcych.
20-01-2017, 19:23
To bardzo ciekawe i zachęcające zarazemWesołek A powiedźcie mi, czy w związku z tym, że szkołą jest dwujęzyczna, w karze pedagogicznej pracują jacyś nativ speakerzy ? Poza tym jak generalnie oceniacie kadrę nauczycielską? Oczywiście pytanie to kieruję do rodziców, których dzieci już uczą się w Pro Futuro.
21-01-2017, 15:57
(20-01-2017 19:23 )Mira89 napisał(a):  To bardzo ciekawe i zachęcające zarazemWesołek A powiedźcie mi, czy w związku z tym, że szkołą jest dwujęzyczna, w karze pedagogicznej pracują jacyś nativ speakerzy ? Poza tym jak generalnie oceniacie kadrę nauczycielską? Oczywiście pytanie to kieruję do rodziców, których dzieci już uczą się w Pro Futuro.

Też mnie to właśnie interesuje. W końcu wymowa to również ważna rzecz obok gramatyki. W szkole takiej państwowej mało kiedy dużo się rozmawia w danym języku. Z reguły uczą tylko dzieci podstaw gramatycznych i tyle. Dziecko nawet nie ma jak i kiedy osłuchać się z językiem.
26-01-2017, 11:42
Szkoła pro futuro kładzie duży nacisk na języki, dlatego też w jednej klasie jest dwóch nauczycieli. jeden z nich komunikuje się z dziećmi tylko po polsku, drugi – tylko po angielsku, w ten sposób unika się tworzenia sztucznych uwarunkowań do nauki języka. W podstawówce jak i w gimnazjum dzieci wykazują się ogromną chęcią nauki języka jak i wychodzi dobry efekt potem na egzaminach.
26-01-2017, 17:26
Demi dziękuję za odpowiedź. Niestety wiem jak wygląda nauka języków obcych w szkołach samorządowych i często dosłownie mnie to przeraża. W związku z tym na pewno postaram się o to, aby moje dziecko trafiło do Pro Futuro jak najszybciej, może nawet uda mi się je tam zapisać od przyszłego roku szkolnego.
11-02-2017, 19:02
Też już od długiego czasu obserwuję wypowiedzi na temat Pro Futuro i wszystko brzmi świetnie. Mam nadzieję, że uda mi się wysłać też tam moją córcię, bo teraz to najlepsze lata żeby inwestować w rozwój dziecka. Czytałam, że jest ogromny wybór zajęć pozalekcyjnych, jak to wygląda? Dzieci chętnie na nie chodzą, jak i w ogóle do szkoły? To też istotne, żeby dziecku się przyjemnie uczyło i rozwijało zainteresowania, bez zbędnego stresu, czy zbyt napiętego grafiku.
13-02-2017, 13:19
dziewczyny a jak wygląda adaptacja w szkole pro futuro? Zastanawiam się, czy jak dziecko będzie miało problem z wymową, z pojęcie języka obcego, to czy dostanie pomoc z strony szkoły?
14-02-2017, 11:29
a jak wygląda adaptacja w tej szkole? Dziecko bierze udział w zajęciach, czy jest tylko jako obserwator? Mam nieśmiałe dziecko i nie chciałbym żeby czuł się niekomfortowo jak tam pójdziemy, chciałbym go przygotować odpowiednio do tych dni. Na jakiej podstawie jest robiony profil psychologiczny, dziecko wykonuje jakieś testy?
18-02-2017, 22:42
Też jestem ciekawa, przydałyby się na forum mamy, których dzieciaczki już chodzą do Pro Futuro. Wesołek Co najistotniejsze, to to że znalazłam też informacje, że Pro futuro jest liderem w nauczaniu angielskiego i to nie tylko w naszym województwie, ale dotyczy to całego naszego kraju. Jest to świetna perspektywa dla naszych dzieciaczków. Wesołek
21-04-2017, 14:43
Moja córka ukończyła tą szkołę, teraz już idzie do liceum i stoimy przed kolejnym wyborem. Zamierza w przyszłości zostać lekarzem i wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie http://www.lifeskills.pl/ . Uczą programem autorskim przyszłych liderów i kandydatów na studia medyczne. Każdy uczeń ma indywidualnie dobraną strategię nauczania. Tego nie ma w szkołach publicznych. Dlatego warto inwestować w prywatne nauczanie, gdyż to daje szanse dzieciom na lepszy start w życiu.
11-05-2017, 14:11
Ja ogólnie jestem zwolenniczką, bo jednak nie ma co się oszukiwać, ale poziom jest w nich wyższy no i nauczyciele mają też większy szacunek dla dzieci. Sama posłałam córkę do szkoły im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Jest to szkoła niepubliczna, prowadzona przez Fundację Varsovia. Czesne nie jest jakieś wysokie, a naprawdę córka dobrze się w szkole czuje, ma dobre oceny. Na nic nie narzekam.
28-09-2017, 07:56
Mentis dwujęzyczna szkoła podstawowa z językiem angielskim na Białołęce http://szkola-mentis.edu.pl/
08-11-2017, 16:04
Jeśli chodzi o prywatne podstawówki w Warszawie to ja własnego doświadczenia polecam Te Vizje ( mają swoje siedziby na Ochocie i Wawrze ). Doświadczona kadra nauczycieli i bardzo dużo zajęć dodatkowych. To co nas przekonało to jeszcze nauka 2 języków obcych i duży nacisk kładziony jest na naukę matematyki.
11-05-2018, 10:26
moje dziecko chodzi do szkoły publicznej ale gdyby bylo mnie stac na prywatna na pewno tam bym je wyslala...
17-05-2018, 04:46
My mieliśmy to szczęście, że byliśmy w stanie wysłać dziecko do szkoły prywatnej. Zdecydowaliśmy się na polsko-angielską szkołę Edison na ul. Królewicza Jakuba 69 na Wilanowie. Majka chodzi tam obecnie do 7 klasy. Nauka języka angielskiego w rozszerzonej formie daje już świetne efekty, dzięki temu nie ma konieczności by zapisywać ją na jakiekolwiek korepetycje. Generalnie szkołe oceniam na mocną 5+ - za wysoski poziom nauczania, doświadczonych pedagogów i super kontakt z rodzicami.
09-07-2018, 11:31
Jak najbardziej jestem za! Też słyszałam dobre opinie od szkole Edison i zastanawiam się czy w przyszłym roku właśnie tam nie złozyć papierów Wesołek do tej pory mały i tak chodził prywatnie, zarówno do żłobka jak i do przedszkola, więc wydatek jest porównywalny, a zyski na pewno lepsze niż w przypadku samorządowej szkoły publicznej. Nie ma się co oszukiwać, że w zwykłej szkole ktoś będzie podchodził indywidualnie do ucznia, zwłaszcza w temacie nauki angielskiego. A może uda się przynajmniej zaoszczędzić na korepetycjach językowych? Wesołek
17-07-2018, 15:21
Do takich prywatnych podstawówek chodzą sami bogacze.

Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Regulamin Forum