Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Reklama

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instytut Matki i Dziecka poród 2013
02-03-2012, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2012 17:47 przez daba.)
Jak wygląda sytuacja w Instytucie Matki i Dziecka na ul. Kasprzaka 17 A? (opinie 2013, 2014)

Czy dobra szkoła rodzenia, położne, atmosfera na porodówce i po porodzie?

----
Zobacz też inne opinie o porodach tutaj
http://dzieci-warszawa.pl/forum/Watek-In...rod-w-2014
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2012, 21:32
W szpitalu na Kasprzaka rodziłam teraz tzn w czerwcu 2008. W sumie nie planowałam rodzić w tym szpitalu...tak wyszło. Bardzo dobrze oceniam personel; lekarzy ginekologów oraz pielęgniarki i położne. Natomoat sprzęt, warunki... niektóry sprzęt już należałoby wymienić a i remont należałoby wykonać bo nawet jak ma się wspaniałych ludzi do pracy to trzeba im dać warunki do pracy. Ale na tą chorobę cierpi cała nasza służba zdrowia. Podsumowując:
ZALETY:
- profesjonalne pielgniarki i położne;
- młody personel lekarski - uważam że to ogromna zaleta;
- przyjęto mnie "z ulicy" bez znajomości, nie planowałam porodu w tym szpitalu, nie miałam lekarza prowadzącego z tego szpitala, opłaconej położnej, nie dałam łapówki (wiecie jakie teraz jest obłożenie szpitali w Warszawie)
WADY:
- nie pierwszej świeżość sprzęt (wysłuzony należałoby go wymienić)
- łazienki...jeśli nie brudne to przydałby się remont
- sala porodowa trochę mało komfortowa, trzy miejsca do porodu oddzielone murkami
- tylko jedna sala do porodu indywidualnego
- opłata za znieczulenie
04-03-2012, 17:17
A ja dla odmiany podzielę się swoją opinią na temat Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka. Trafiliśmy tu na operację z 8 miesięcznym maluchem. Gdy tylko zobaczyliśmy sale przedoperacyjne, przeraziliśmy się warunkami. Ciasny pokoik, dwa łóżeczka dla dzieci, i jedno krzesełko do podziału dla dwóch matek. Obowiązek trzymania swoich rzeczy w szafach w świetlicy, która jest otwarta dla wszystkich i przez nikogo nie pilnowana, a szafy przepełnione, nie ma miejsca, i torby rozrzucone są na podłodze, dostępne dla każdego przypadkowego przechodnia z ulicy. Regulaminowy obowiązek wykąpania dziecka przed operacją, lecz w kranie lodowata woda. Pobierana regulaminowa opłata za pobyt rodzica przy dziecku, w ramach której rzekomo zapewniają materac i pościel, lecz materacy zabrakło (było ich kilkanaście na kilkudziesięciu rodziców), i trzeba spać na stojąco, lub przy odrobinie szczęścia jak się ma krzesło to na krześle. Przy łóżeczku niemowlaka może być tylko jeden rodzic, który nie ma zapewnionego ani spania ani wyżywienia ani krzesła do siedzenia. Mimo opłaty i zapewnień na stronie Instytutu nic nam nie zapewniono, materacy zabrakło i nikt nie interesował się rodzicem, a tłumaczenie siedzących na kanapie pielęgniarek było takie, że matka nie ma spać, tylko obserwować śpiące dziecko, i że one same kiedyś na krześle cały tydzień spędziły. Zakaz karmienia dziecka własnym jedzeniem bez pozwolenia lekarza, jednak wyżywieniem naszego dziecka nikt się nie interesował i sami go karmiliśmy. Pewnie i matka i dziecko umarłoby z głodu, gdyby nie ciche przyzwolenie na łamanie regulaminu. W rezultacie mimo zapewnień i opłaty za materac, matka dzisiaj śpi na krześle, które pożyczyła od śpiącej na materacu innej matki.
03-01-2014, 15:48
Opinie z 2014 roku o porodach w IMiD można przeczytać również na stronie Dzieci-Warszawa.pl w tym miejscu

http://dzieci-warszawa.pl/forum/Watek-In...rod-w-2014
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.