Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB Wady
10-02-2012, 13:40
Osiedle MetroBielany: Jakie są minusy tej inwestycji, co przemawia na jej niekorzyść?
Dobrze jest poznać słabe strony miejsca, gdzie zamierzamy mieszkać.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 13:08
Wadą na pewno może być planowana w okolicy trasa szybkiego ruchu, mająca być północną obwodnicą Warszawy i przedłużeniem mostu Północnego. Może to być też zaleta, jeśli hałas nie będzie zbyt uciążliwy to komunikacyjnie można dużo ugrać w przyszłości - spod domu na trasę szybkiego ruchu i zaraz jest się poza Warszawą, bez konieczności przebijania się przez zakorkowane miasto, pełne świateł.

Szczegóły o planowanej trasie mostu północnego:
http://siskom.waw.pl/tmp.htm
Warto się z tym zapoznać przed zakupem, aby mieć pełną świadomość co się kupuje...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-04-2012, 13:00
trasa będzie tamtędy szła ale to jest horyzont kilkunastu lat conajmniej. W urzędzie Gminy twierdzą że do 2020 roku nie ma na to pieniędzy, a dalej się zobaczy. Na razie nawet nie do końca wiadomo jak ten odcinek ma wyglądać (jak rozwiązać skrzyżowanie z węzłem młociny, czy to będzie tunel czy estakada..)
Tak jak poprzednik napisał - ma to minusy i plusy.
25-04-2012, 10:43
Mi w Urzędzie Gminy Bielany powiedziano coś innego. Inwestycja budowy trasy dojazdowej do mostu północnego ma ruszyć do 2014 r. Rozsądny urzędnik wytłumaczył mi, że most, który oddano do użytku ma spełniać swoją rolę, a tę może spełniać tylko wówczas, gdy będzie miał zapewnioną całą infrastrukturę, w tym dojazdy do mostu. Ulica Nocznickiego będzie czteropasmowa (po dwa w każdą stronę) z linią tramwająwą (która obecnie istnieje) pomiędzy ulicami. Żaden tunel w okolicy Metra nie jest planowany. Brane jest pod uwagę rozwiązanie "wiaduktowe". Wiadukt może się zaczynać właśnie na wysokości "naszego" bloku i kończyć się za ulicą Kasprowicza, na wysokości ogródków działkowych. To jedno z rozwiązań. Drugie jest takie, że wszystko pójdzie po "ziemii" z małą korektą na wysokości parkingu przy metrze. Jednak to rozwiązanie spowodowałoby korki na skrzyzowaniu ulic Nocznickiego i Kasprowicza. Będzie na pewno głośno, co do tego nie ma wątpliwości. Oprócz tramwajów i autobusów, dojdą tam TIRy i mnóstwo "osobówek", które będą jechały na Białołękę. Dlatego warto zastanowić się, czy mimo tego mankamentu (sporego moim zdaniem) warto kupić mieszkanie w tym miejscu.
28-04-2012, 17:00
Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Jest plan północnej obwodnicy Warszawy, dlatego nie wydaję mi się realny plan aby zrezygnowano z drogi ekspresowej na rzecz zwykłej dwupasmówki. Kiedy zaczną budować też ciężko powiedzieć, choć patrząc na inwestycje w Warszawie, szybki start byłby dla mnie zaskoczeniem. Porównując z innymi inwestycjami ekrany powinny być minimum zabezpieczenia od hałasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-05-2012, 08:11
Ekrany... Nie po to wydaje się kilkaset tysięcy złotych, żeby od hałasu chroniły ekrany. Zgadzam się to jest miasto i hałas jest wkalkulowany w mieszkanie w mieście, ale bez przesady. Całe życie mieszkam na Bielanach niedaleko ruchliwych ulic, ale mieszkanie czterdzieści metrów od "autostrady" to chyba nienajlepszy pomysł...
20-01-2014, 12:03
a co z wysypiskiem w Radiowie? mieszkałam przez ostatnie 2 lata niedaleko tej inwestycji - przy metrze Wawrzyszew i nigdy nie odczuwałam bliskiej obecności tego wysypiska ale coraz więcej czytam o zmianach po wejściu ustawy śmieciowej i smrodzie w okolicach Chomiczówki...czy ktoś z mieszkających osób w zbudowanym już bloku MB mógłby cokolwiek na ten temat napisać?
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Regulamin Forum