Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszczędzanie na oświetleniu
21-07-2017, 08:00
hej,

robimy remont w domu i pomyśleliśmy że skoro i tak wszystko zrywamy, to przystosujemy już dom do energooszczędnego oświetlenia, bo koszt nie będzie dużo większy niż to co robimy i jak nie teraz to nigdy, bo nie wiadomo kiedy nadarzy się znowu taka okazja. Szperamy po necie, bo wiadomo jak to z elektrykami - powie że się zna, a zrobi jak uważa i mamy małą zagwozdkę - np. tutaj https://iluve.com/strefa-porad/strefa-po...wietleniu/ - w poradniku radzą robić oświetlenie kompaktowe (czyli jak rozumiem energooszczędne świetlówki) tam gdzie światło pali się długo, a LEDy tam gdzie nie trzeba ich za często wymieniać. I mam zagwozdkę, bo chcieliśmy mieszkanie całkowicie oświetlić LEDami..

czy LEDy jako takie nie nadają się do całkowitego oświetlenia domu i wszystkich pomieszczeń? Wydaje mi się, że wtedy to jest dopiero oszczędność, bo z tzw. świetlówkami mam złe przejścia jak do teraz :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-08-2017, 09:32
Rzeczywiście, jeżeli chodzi o oszczędność oświetlenia, to LEDy są pod tym względem bardzo wysoko, choć wiele osób odstrasza ich cena.
25-09-2017, 14:54
Super oferta, jak dla mnie rewelacja !
---
jak sprawdzić zadłużenie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-11-2017, 00:02
Żarówki LED są już wszechobecne, wielu doceniło ich zalety.
Ja także płacę mniejsze rachunki za prąd, odkąd wymieniłam żarówki w mieszkaniu na bardziej energooszczędne.
Warto poczytać o ich zaletach: https://www.hurtelektryczny.pl/blog/2016...rowki-led/
Dowiecie się także czym różni się zwykła żarówka, od żarówki LED.
11-06-2018, 10:47
W całym domu mam oczka sufitowe jak to: https://ardant.pl/oczko-sufitowe-minima-...ne-matowe/
Jak kupujecie to patrzcie czy mają gwint GU10. Jeśli tak to wsadzicie tam każdą żarówkę LEDową na napięcie 220 V. U mnie rachunki za prąd spadły o 70%. Jak kupowałem to mówili, że będą się przepalać. Zatem kupiłem na zaś sporo, może z 50 szt. Póki co spaliły się tylko 2 szt. zatem żarówek mam chyba już dożywotnio Wesołek
17-06-2018, 10:29
Cena activejetów na pewno nie odstrasza, u nas tylko jest ten rodzaj oświetlenia, co już dawno przekłada się na rachnki
27-06-2018, 22:10
Nie mam domu energoszczędnego tzn tego inteligentego. Ja mam po prostu żarówki energoszczedne w domu a same lampy oczywiście są odpowiednio dopasowane do wnętrza.Z kolei w swojej firmie , oświetlenie też mam odpowiednio dobrane do warunków, tak by nie męczylo oczu, oczywiście spelnia wszelkie obowiązujące normy. I jest energoszczędne Oczko https://www.trilux.com/pl/obszary-zastos...e-biurowe/
19-07-2018, 15:03
Ja mam ledy w całym mieszkaniu. Jest ich tak duży wybór, że do każdego żyrandola czy plafonu udało mi się dobrać pasujące. Przed zakupem warto zastanowić się nad barwą światła tak aby była spójna dla całego pomieszczenia.
26-08-2018, 18:00
ja mam wszedzie ledy i ok
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz