Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Reklama

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szpital PRASKI poród 2013
11-01-2013, 19:45
Jak to wygląda w szpitalu PRASKIM? (opinie 2013, 2014)

Która z Was tam rodziła, jakie warunki panują?

-----
zobacz też inne opinie o porodzie tutaj
http://dzieci-warszawa.pl/forum/Watek-Sz...rod-w-2014
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 19:45
Poród miałam specyficzny, od razu właściwie cc z narkozą, z moją gin więc było OK, ale wszystko podobno zależy na kogo się trafi (jak wszędzie). Porodówka trochę szara, łóżka zasłaniane parawanami, jest niby sala do porodów rodzinnych ale nie wiem czy w ogóle wykorzystywana. Żadnych dodatkowych opłat nie robiłam. Po porodzie (szczególnie na sali pooperacyjnej) opieka w porządku, potem też, ale trzeba się było upominać, np. o zmianę prześcieradła i takie tam rzeczy...położne trochę zdystansowane...Żarcie takie sobie, ale tego się nie będę czepiać, bo nie mają pieniędzy. Toaleta okropna! Nowe prysznice osobno. To chyba wszystko w skrócie...
25-01-2013, 21:48
Jak się czyta fora to fakt tez jest taki że opinie są bardzo różne, a czasem skrajnie przeciwstawne. Ciężko się w tym połapać. Jak przeczytałam na jednym forum ktoś napisał nie będę doradzać każda z nas musi zdecydować sama, ale... ciężko mi dziś wysnuć wnioski.
26-01-2013, 14:17
Ja rodziłam 19.01. Nie narzekam. Ginekolodzy mili szczególnie młody, stary i taka młoda w blond włosach, pediatrzy trochę zdystansowani. Salowa okropna jak mi się zdarzyło narobić na pościel to się na mnie wydarla a jak poprosiłam żeby położyła jakąś cerate to sobie głupio zażartowała ze będę prac. Ale ogólnie pielęgniarki mile jak w nocy dziecko ciągle płakało to przyszła przebrała, opatuliła i podała do karmienia. Dziecko spalo do rana :-)
27-01-2013, 11:21
Witam wszystkich, którzy szukają informacje na temat warunków i opieki w czasie i po porodzie w Szpitalu Praskim. Niedawno sama szukałam wszelkich opinii, informacji, ale powiem szczerze że bardzo ciężko jest znaleźć informacje aktualne.
Dlatego sama osobiście wybrałam się do Praskiego na oddział Poł-Gin. aby ocenić jego stan jak również porozmawiać z położnymi lub jakby się udało też z kobietami tam przebywającymi.

No cóż... oddział poł-gin znajduje się w starej części szpitala więc nie ma mowy o nowoczesnych salach czy też luksusach. Więc izba przyjeć nie zachęcała ale już na pierwszej rozmowie Panie położne obeszły się ze mną bardzo uprzejmie. Ogólnie zadziwiło mnie jedno... nie było kolejek, tłoku, wszystko na spokojnie, bez stresu i chamstwa które w innych miejscach się zdarza.

3 dni przed porodem leżałam na patologii ciąży z za wysokim ciśnieniem. Tam... sale maks. 3 osobowe ale w salach bez przepełnienia, no i spoko opieka. bez przerwy na badania, na bieżąco kontrola nad maluszkiem no i od początku testy oksytocyny.

W trzecim dniu pobytu zabrali mnie też na dół na test i się zaczęłoWesołek
Ku mojemu zaskoczeniu wszystko było ok i urodziłam już po 4,5 h po pierwszych skurczach wywołanych przez oksytocynęWesołek bez znieczulenia siłami natury. Sama mogłam wybrać sobie pozycję w jakiej mi wygodniej, mąż i położna cały czas przy mnie.
W ostatecznej fazie porodu było przy mnie 3 lekarzy: gin-położnik, na wszelki wypadek chirurg oraz neonatolog.
Poszło szybko, sprawnie i w zabawnej atmosferze bo lekarka odbierająca poród naprawdę pomagała tłumacząc co się dzieje i jak prawidłowo przeć aby się nie namęczyć.
Przypominam że mąż był cały czas obecny i nikomu nie przeszkadzała jego obecność.

Krzyś leżał na moich piersiach 2 godziny i dopiero potem zabrano go na chwilę na pomiary.

Na sali poporodowej też spoko. bez konieczności dzwonienia po pielęgniarki. Przychodziły same sprawdzić czy wszystko ok, nawet nocą jak spałam to wchodziły i sprawdzały co ze mną i z dzieckiem. Jak zasłabłam podczas wyjścia do toalety nie było problemu, zaproponowały że dziecko wezmą do siebie abym mogła wypocząć a będą je przynosiły na karmienie, więc nie byłam pozostawiona sama sobie jak to bywa w innych szpitalach.

Wybrałam Praski na chybił trafił, bo był poprostu najbliżej, ale jeśli ktoś się zastanawia gdzie znaleźć dobrą opiekę, a nie tylko super warunki i sale to polecam szczerze.

i ostatnia rzecz - bardzo ważna - nie zapłaciłam ani grosza!!! ani za położną ani za lekarza, ani za salę ani za znieczulenie...tam nikt nie sugeruje takich rozwiązań!!!! każdy wykonuje swoją pracę sumiennie!!!

Ja rodziłam 17.03. 2012. Gdyby były jakies pytania zapraszam do kontaktu mailowego: ewagrzechula@o2.pl

Zdjęcie820.jpg   
30-01-2013, 10:40
W szpitalu na Pradze rodziłam w lutym 2012 i muszę przyznać, że jestem baaardzo zadowolona. Owszem, szpital stary i dobrego wrażenia faktycznie nie robi jednak opieka jest fantastyczna. Szczerze polecam osobom dla których fachowa i miła opieka jest priorytetem, rodziłam pierwsze dziecko i drugie w przyszłości również zamierzam urodzić w szpitalu Praskim.
26-03-2013, 17:04
Witam

Ja również przywitałam swojego prześlicznego synka w maju 2012 roku w Szpitalu Praskim..i z czystym sumieniem i sercem polecam ten szpital, wybrałam ten Szpital z czystego przypadku i z lekkiej paniki ponieważ rodzić mieliśmy na Madalińskiego natomiast był to piątek olbrzymie korki w Warszawie mąż długo nie mógł przejechać miasta z pracy do domu i wystraszyłam się że teraz przebić się przez całe miasto z Gocławka na Madalińskiego może być problem i że nie zdążę Wesołek chociaż potem jeszcze miałam 14 godzin przed sobą ale wiem spanikowałam ale dobrze się stało Wesołek więc mówię do męża w drodze rozmyśliłam się jedz do Praskiego był najbliżej no i zajechaliśmy troszkę go znałam ponieważ również rozważałam poród w tym Szpitalu..i zaczęło się przemiła atmosfera dużo śmiechu a przy tym wiele profesjonalizmu Pani położnej która wymyślała coraz to nowe rzeczy dla mnie żeby uśmierzyć mi ten straszny ból a to prysznic ,a to skoki na piłce..ale coraz bardziej bolało nie wytrzymałam i poprosiłam o znieczulenie dostałam je po 15 minutach no i mogłam rodzić dalejWesołek ale nie było tak prosto nie miałam już sił poród trwał już prawie 18 godzin przyszedł świetny lekarz i powiedział kończymy byłam już wycieńczona dostała dodatkowo kroplówkę z oxy i lekarz był już teraz non stop a nagle zjawiło się w sali jeszcze dodatkowo 4 osoby, lekarz wytłumaczył co teraz robimy wsłuchałam się w jego słowa i nagle mój maż mówi mi na ucho jeszcze ze dwa razy bo już widzę jego czuprynkęWesołek trzy parcia i urodziłam prześlicznego chłopca 4.200..wspaniała opieka na sali porodowej jak i na oddziale, wygodnie i kameralnie to było dla mnie najważniejsze że mogłam spokojnie dojść po porodzie do siebie , poleciłam go również swojej koleżance która własnie w marcu 2013 roku również urodziła swojego synka w tym szpitalu był to jej drugi poród ( pierwszy na Solcu) i powiedziała do mnie że pomimo tego że porodówka nie jest kolorowa w różowe kwiatuszki i czerwone misie to porównując te dwa Szpitale ze sobą to noc do dnia. Podzielała moje doświadczenia w 100% i powiedziała że ten Szpital tworzą wspaniali ludzie dla których nie jest to zwykła "fabryka" tylko indywidualne szczęście dla rodziców! pracownicy Praskiego świetnie to rozumieją ponieważ w tym Szpitalu odbiera się około 3 porodów dziennie . Porodówka w Szpitalu Praskim trochę zapomniana a szkoda ponieważ poród jest tam wygodny, komfortowy i bez gotówkowy Wesołek Warto przejść się do tego Szpitala na spacerek i rozważyć przywitanie swojego skarbu na Pradze Wesołek
07-04-2013, 15:05
Ja rodziłam w Praskim co prawda odrobinę wcześniej, czyli w październiku 2012, ale myslę, że przez ten czas nic się nie zmieniło. Opiekę miałam super przez cały poród i pobyt w Szpitalu. W trakcie porodu mogłam swobodnie chodzić czy kucać (bardzo wazna sprawa, dla mnie leżenie w trakcie skurczów to jakaś masakra), mąż był cały czas przy mnie na zmianę z moja mamą. Po porodzie Lena leżała 120min na moich piersiach, dopiero potem zabrano nas do sali. I tego dnia mąż siedział grubo poza godzinami odwiedzin i nie było z tym problemu. Jedyne zastrzeżenie co do opieki: pani od noworodków, taka z dziwnym, zdaje się wschodnim akcentem - beznadziejna, nagadała mi głupot i miałam przez nią problemy z karmieniem a dziecko cierpiało do dnia następnego - czyli do innej zmianyWstydziol No i jak ktoś oczekuje sal wyglądających jak z amerykańskiego serialu to nie tu, bo Szpital niestety jest stary, ale widziałam go przed remontem i teraz i na prawdę zrobili co w ich mocy. Polecam:-)
PS: Poród rodzinny i znieczulenie za darmo, a podobno nie wszędzie tak jest.
29-10-2013, 20:13
witam ja rodziłam w szpitalu praskim we wrzesniu 2013, i polecę go wszystkim przyszlym mamąWesołek to był mój drugi poród, za pierwszym razem rodzilam w IMID. Warunki w szpitalu naprawdę nie są złe, (jak na Polskie warunkiWesołek, ale za to personel jest naprawdę w porządku.
28-11-2013, 13:08
Ja rodziłam w praskim w listopadzie 2013 i nie wspominam tego dobrze chyba,że masz kasę i posmarujesz gdzie trzeba wtedy zajmą się Tobą jak należy inaczej nawet prześcieradła na zmianę nie dostaniesz i będziesz przez cały pobyt na zakrwawionym lezeć Litości .Nie doprosiłam się jakiegokolwiek środka przeciwbólowego mimo tego,że akcja porodowa dawno się zaczęła a moje dziecko nie było w stanie wyjść na świat naturalnie i czekała mnie cesarka której nie mogli szybko zrobić bo sala była zajęta i tak w bólach leżałam i wyłam z bólu słysząc co chwilę,że tak wygląda poród i tak ma być więc mam oddychać a nie krzyczeć.OczolOczol Masakra...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-01-2014, 15:40
Opinie z 2014 roku o porodach w szpitalu Praskim można przeczytać również na stronie Dzieci-Warszawa.pl w tym miejscu

http://dzieci-warszawa.pl/forum/Watek-Sz...rod-w-2014
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-03-2014, 17:36
Witam
Szpital praski
Nie polecam nikomu tam rodzic.
Bardzo zła opieka wszystkich zrozumiałych
Położnych, żadnej fachowej pomocy o wszystko trzeba się prosić i głupie komentarze nikomu nie potrzebne.
10-03-2014, 07:29
ja również NIE polecam porodu w szpitalu praskim.. rodziłam we wrześniu 2013...pierwszy poród, naturalnie...to co się dzieje w tym szpitalu to dramat...pisze to ku przestrodze bo naprawdę nie wymagałam wiele..żadnej pomocy, fachowej opieki..nic...no chyba ze ktoś ładne posmaruje wcześniej to skaczą koło pacjenta i ta różnice widać gołym okiem...moje dziecko ledwo przeżyło ten poród..i dziękuje Bogu ze skończyło się w miarę szczęśliwie i ze szpital dziecięcy na niełańskiej pomógł mojemu dziecku i teraz jest cała i zdrowa..Pomoc po porodzie żądna...Nie dotarł do mnie doradca laktacyjny a miałam problemy z karmieniem piersią..Prosiłam o pomoc...nie uzyskałam jej. Nie miałam pokarmu, pomocy, dziecka nie chciano dokarmić.dramat!
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.