Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 1.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warszawa: licea i szkoły średnie, rekrutacja 2011
12-04-2011, 17:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2011 13:33 przez admin.)
Zapisy i nabór w Warszawie do liceów, szkół zawodowych, techników rozpoczęły się 1 kwietnia

Elektroniczna rekrutacja składa się z kilku etapów. Najpierw trzeba się zalogować do systemu na stronie internetowej. Potem, przeglądając ofertę szkół, należy zaznaczyć miejsce, gdzie chce się dalej uczyć. Maksymalnie można wybrać trzy szkoły, ale w każdej z nich uczeń może wskazać nieograniczoną liczbę oddziałów. Od razu trzeba też podać kolejność, w jakiej chciałoby się do nich dostać.

Na podjęcie tej decyzji uczniowie kończący gimnazjum mają w tym roku czas do 29 kwietnia do godz. 13. Jednak wskazane w kwietniu szkoły będzie można jeszcze zmienić. Od 16 do 17 czerwca, tuż po egzaminie gimnazjalnym, uczniowie, biorąc pod uwagę wiedzę, jaką wykazali się na teście, będą mogli wybrać lepszą lub gorszą placówkę czy klasę.

O przyjęciu do konkretnych oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych decydują bowiem punkty przyznawane za wyniki z egzaminu, oceny ze świadectw oraz udział w olimpiadach i zawodach sportowych. Każdy uczeń może zdobyć ich maksymalnie 100. Im lepsze oceny z języka polskiego, obcego, matematyki czy geografii, tym więcej punktów.

Kolejny etap naboru będzie miał miejsce po otrzymaniu świadectwa. Gimnazjalista ponownie musi się zalogować do systemu i sprawdzić, czy dane wprowadzone przez gimnazja są poprawne. Ma na to czas do 29 czerwca. Następnego dnia, 30 czerwca o godz. 13, szkoły ponadgimnazjalne opublikują wyniki i wywieszą listy przyjętych.

egzamin gimnazjalny 2011, egzamin po gimnazjum, egzamin gimnazjalny humanistyczny, test gimnazjalny, liceum

Potem już tylko uczniowie muszą dostarczyć do szkoły, do której się zakwalifikowali, oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu. Trzeba to zrobić najpóźniej do 5 lipca

warszawa.naszemiasto.pl/artykul/859834,od-wtorku-egzamin-gimnazjalny-2011-sprawdz-jak-bedzie,id,t.html#289b87b3c13eeab6,1,3,5

Do którego liceum najtrudniej sie dostać, ile punktów trzeba?
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2012, 20:19
Czy ktoś się orientuje do kiedy są nabory w Progresie? Nie ma mnie teraz w mieście, a znajomi moi często o to pytają, bo ja tam do szkoły chodzę. Z góry dzięki za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-01-2013, 02:23
Byłam niedawno w sekretariacie w Progresie i pytałam. Powiedzieli mi żebym przyszła w czerwcu / lipcu bo wtedy będzie mniej więcej wiadomo jakie kierunki będą, jakie się utworzą. Także ja będę pytać bliżej wakacji.
19-03-2013, 16:28
Mam pytanie odnośnie rekrutacji na 2013 rok do szkoły policealnej Progres. Interesuje mnie kierunek rachunkowość. Kiedy będzie wiadomo czy powstanie od w warszawskim oddziale? Ile wynosi czesne i wpisowe? Moze ktoś ma jakieś informacje? Z góry dzięki za pomoc.
12-06-2013, 16:26
Podłączam się do pytania. Od kiedy można się zapisać do szkoły policealnej? Ja bym chciał iść na kadry i płace. I szukam jeszcze jakiejś dobrej uczelni z kierunkiem rachunkowość.
17-10-2013, 18:47
Z tego co wiem można się było zapisywać od dawna i chyba jeszcze teraz też można. Tyle, że ponieważ na bieżąco sprawdzają obecności, trzeba chodzić już na każde zajęcia... no bo jednak mamy połowę października.
Odpowiedz