Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własna firma w 24h, bez ZUS - AIP SGH
12-07-2011, 13:19
Witam serdecznie,
zachęcam do zapoznania się z ofertą Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy SGH w Warszawie

Inkubatory są sposobem na: łatwiejsze i szybsze założenie własnej firmy, przetestowanie swojego pomysłu biznesowego i prowadzenie biznesu w odpowiednim do tego otoczeniu.
Inkubatory świadczą pakiet usług preinkubacyjnych dla osób fizycznych. Usługi Inkubatora zapewniają osobie prowadzącej działalność gospodarczą całą infrastrukturę potrzebną do prowadzenia własnej firmy. Osobowość prawna, księgowość, dostęp do prawnika, dostęp do biura, zniżki u dostawców usług - wszystko to otrzymuje przedsiębiorca prowadzący firmę w ramach AIP.

Jak to działa?

Przychodząc do AIP nie trzeba wypełniać druków EDG lub wpisywać swojej firmy do KRS. Prowadząc firmę w ramach AIP korzysta się z osobowości prawnej Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oznacza to, że Beneficjent (osoba prowadząca firmę w ramach AIP) otrzymuje od nas wycinek Fundacji, poprzez który prowadzi ze swoimi klientami rozliczenia i buduje własną markę. Wszystkie zarobione pieniądze trafiają na konto firmowe do którego tylko Beneficjent ma dostęp. Firma tworzona przez Beneficjenta należy tylko i wyłącznie do niego. Nie rościmy sobie żadnych praw do udziałów, żadnego procentu z zysków ani praw do marki tworzonej przez Beneficjenta. Wszystko to jest zawarte w Regulaminie AIP i regulowane stosownymi umowami. Wszystko co Beneficjent zarobi i stworzy należy do niego.

Kto może prowadzić firmę w ramach AIP?

Nie trzeba być studentem aby prowadzić u nas działalność. Zgłosić się do nas może każda osoba z pomysłem i zapałem do otwarcia własnej firmy. W AIP SGH działalność gospodarczą prowadzą głównie uczniowie, studenci, absolwenci uczelni wyższych (nie tylko SGH) jednak zgłosić się może praktycznie każdy.

O AIP SGH

AIP SGH to największy warszawski Inkubator Przedsiębiorczości. W roku 2010 ilość naszych Beneficjentów zwiększyła się o około 60% i wyniosła ponad 120 firm. Jesteśmy dumni z zaufania jakie okazują nam nasi Beneficjenci chcąc prowadzić u nas działalność gospodarczą. Lubimy to co robimy i podchodzimy do naszych zadań profesjonalnie i odpowiedzialnie, dlatego też jesteśmy najchętniej wybieranym Inkubatorem Przedsiębiorczości w Warszawie. Wierzymy, że o jakości usług naszego Inkubatora nie świadczy wyłącznie ilość firm prowadzonych u nas przez Beneficjentów ale również ich jakość.

Zapraszam do kontaktu!

Damian Strzelczyk
Koordynator ds. rozwoju preinkubacji

damian.strzelczyk@inkubatory.pl
t. 889 012 929
aipsgh.pl
[Obrazek: koszty.jpg]

[Obrazek: pakiet.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2012, 23:47
Współpracowałem z kilkoma firmami będącymi w AIP i wszystkie wypowiadały się bardzo pozytywnie. Polecam, świetna sprawa dla początkujących przedsiębiorców.
19-04-2012, 17:55
Również polecam. System sprawdza się świetnie dla małych firm usługowych, gdzie nie jest potrzebne duże zaplecze logistyczne i magazynowe. Raz miałem przyjemność robić interesy z wychowankiem AIP. Mimo mlodego wieku pełen profesjonalizm!

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-06-2012, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2012 20:19 przez Magdusia.)
Jestem zainteresowany współpracą, przez jaki okres płacony ZUS? Czy w systemie mogą wziąć udział osoby zameldowane poza woj. mazowieckim?
29-01-2013, 18:42
Jeszcze lepszą opcją jest American International Corporation.
Nie ma vat, nie ma zus, nie ma stałych opłat, w zasadzie żadnych formalności.
Ma tam ktoś firmę?
30-01-2013, 15:42
A mogę się dowiedzieć na jakiej zasadzie to działa? Na jakiej podstawie prowadząc firmę w tym American International Corporation nie płaci się ZUS. Tam jest tak jak w AIP? Działa się pod jakąś firmą? Możesz konkretnie wykazać na liczbach, że koszty są niższe?
04-02-2013, 16:08
Sam policz - środki wypłacane na umowę o dzieło, więc nie ma zus. Wystawiasz fakturę na firmę z poza Polski, więc nie ma vat. Dochodowy rozlicza pracodawca, a tam dochodowego nie ma. Trudno policzyć? W stosunku do biznesu prowadzonego w Polsce, jest to naprawdę jakaś masakra ;/
28-02-2013, 15:54
Od miesiąca mam umowę z AIC - wszystko jest OK. Wypłaty są realizowane tak jak zapowiadali. W pierwszym miesiącu zarobiłem bardzo mało i nie płaciłem nic za obsługę. Generalnie firma wydaje się być bardzo elastyczna i raczej nastawiona na rozwój. Płaciłem już wyższy zus - liczę, że już więcej tego nie będę musiał robić.
02-12-2013, 16:43
Czy w American International Corporation mogę działać będąc osobą niepełnoletnią?
Proszę o informację jak to można prawnie rozwiązać.
03-12-2013, 19:38
Musisz mieć prawo do pracy, prawo do składania podpisów. W Polsce niepełnoletni może pracować, ale na konkretnych zasadach.
A tutaj już mówimy o pracy wykonywanej w sposób ciągły.
04-12-2013, 16:30
Czyli nie przejdzie? Lepiej poczekać do 18 lat. A gdyby tak firma była założona na jednego z rodziców? Wtedy byłoby to legalne?
05-12-2013, 17:17
Możesz tak to zorganizować, ale jeśli to będzie tylko umowa fikcyjna to dalej mamy do czynienia ze zwyczajnym przestępstwem.
Przemyśl to 100 razy zanim się zdecydujesz. Nie lepiej poczekać i działać legalnie?
09-12-2013, 16:32
Poczekam na 18 lat. Mam nadzieję, że mój pomysł nie straci po tym wszystkim swojej wartości. Będę po prostu pracował nad zapewnieniem perfekcji. Na razie tylko liczę, że to może mi przynieść fajne zyski, a co z tego wyjdzie, to dopiero czas pokaże.
22-12-2013, 12:40
AIP to rzeczywiście fajny pomysł dla młodych ludzi, swoje ograniczenia tez ma, np nie można zatrudniać nas umowę o prace, ale jak ktoś che sprawdzić swój pomysł na biznes to lepszej oferty nie znajdzie.
18-03-2014, 16:56
Działam przez zagraniczny inkubator, dokładnie American International Corporation, i wiem jak duże są różnice. Jednak za granica daje znacznie większe warunki do optymalizacji biznesu. Mając kapitał zarabia się dobre pieniądze od których płaci się symboliczne podatki.
17-07-2014, 08:54
American International Corporation dalej działa? Ile można realnie oszczędzić?
Dalej można omijać ZUS? Legalnie?
19-06-2017, 14:05
Generalnie świetna sprawa. Ja osobiście mam firmę i korzystamy z oprogramowania ax support - jest naprawdę świetne i cudownie działa w mojej firmie.
18-07-2017, 20:25
Pomysł jest ciekawy. Jak już będziecie mieć swoją firmę to warto pomyśleć o skutecznej reklamie, a najlepiej pomyśleć o najbliższym otoczeniu. Myślę ,że najskuteczniejszą formą reklamy lokalnej będą np wystawy targowe lub w galerii.Warto skontaktować się z doświadczoną firmą berkano expo http://www.berkano.pl/ ,która zajmuje się m.in projektowaniem i wykonywaniem profesjonalnych stoisk targowych i galeryjnych. Dobrze by było pomyśleć własnie o takich materiałach POS/POSM bo to gwarancja skutecznego marketingu i przyciągnięcia dużej ilości klientów.
11-10-2017, 08:32
Zgadzam się również, aby firma działała na szeroko skalę potrzebna jest dobra reklama. Samemu ciężko jest wypromować swoją firmę nie mając wiedzy marketningowej dlatego myślę, że warto zdać się na fachowców i wybrać usługi telemarketingowe od firmy DeltaContact. Zlecając usługi dla fachowców możemy mieć gwarancję, że produkty bądź inne rzeczy będą nam się sprzedawać poprzez skuteczną reklamę
Odpowiedz