Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaczynam biegać, od czego zacząć?
23-02-2017, 18:16
Buty, ubranie, obcisłe lajkry - nie, nie trać niepotrzebnie pieniędzy. Polecam aktywizację etapową - przed bieganiem zrób lekką rozgrzewkę, rozruszaj mięśnie, a potem przebiegnij kawałek. Pobiegaj 10-15. Po każdy przebiegnięciu nie zapomnij o rozciąganiu (to jest bardzo ważne bo bez tego możesz mieć poważne kontuzje). Rób tak 2-3 razy w tygodniu, aż organizm zacznie się przyzwyczajać i chcieć więcej. Na początku polecam lekkie buty, czapkę, szalik i ubranie na cebulkę. Buty, dresik, lajkry, itp. możesz kupić ale dopiero później, gdy będziesz więcej biegał (buty się przydadzą gdy będziesz biegał od godziny wzwyż - sama kupiłam po tym jak obiłam sobie stopę, ale wcześniej nie były potrzebne). Biegam od 2013 roku, może żadne olimpiady, maratony itp. ale regularnie przynajmniej dwa razy w tygodniu po 30-40 minut w zimę i po 1-1,5 w lato. Więc wiem jedno - etapowo i krok po kroczku Wesołek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2017, 10:37
Jeśli znasz angielski, są fajne programy treningowe dla zupełnie zielonych osób. Na początek potrzebujesz tylko butów do biegania. Potem, jak się wkręcisz, możesz inwestować w inne gadżety Oczko
02-04-2017, 08:46
Przede wszystkim najważniejsze jest odpowiednie obuwie oraz odzież, najlepiej termoaktywna. Buty muszą być wygodne i dedykowane właśnie do biegania. Do tego gdy już zaczniesz przygodę na dobre polecam zapoznać się z działalnością firmy ONICO, która organizuje półmaratony oraz sponsoruje sportowców. Firma bierze również udział w targach sportowych. Warto zwrócić uwagę na tego typu działalności.
20-06-2017, 17:17
Z pewnością przydadzą Ci się dobre okularki sportowe, które umożliwiają idealne pole widzenie w każdych warunkach atmosferycznych. Niedawno trafiłam na doskonałą ofertę na stronie http://www.optishop.pl/okulary-sportowe-...inner.html i planuje je kupić, ponieważ są niedrogie i w pełni profesjonalne. Uważam, że idealnie sprawdzą się w każdych warunkach.
03-07-2017, 13:51
Ja proponuję zacząć od biegania regularnego nawet po 20 minut 3x w tygodniu przynajmniej miesiac czasu nim cokolwiek kupisz... bo od ubrań termoaktywnych, butów i wszystkiego ważniejsze jest to by biegać i nie stracić zapału po 2 tygodniach. A potem zadbać o sprzęt, poćwiczyć technike, zacząć czytać i może poszukać jakiś ekspertów.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-07-2017, 17:16
Dokładnie tak, warto też pamiętać o uzupełnieniu niedoborów po wysiłku. Często mogą na początku łapać cię skurcze mięśni może to być efekt braku magnezu. Tu może pomóc magnez który stosują sportowcy, w https://tanie-odzywki.pl/479-magnez masz dość spory wybór specyfików. Najważniejsza w tym wszystkim jest silna wola i samozaparcie by biegać regularnie i czerpać z tego przyjemność.
07-07-2017, 08:26
ale to jest przymusowe

28-07-2017, 16:31
ja swoją przygodę z bieganiem zaczynałam 3 lata temu Wesołek teraz może mistrzem nie jestem, ale sama dla siebie owszem Wesołek podstawa na początek to cel. Bo jak jest mocna motywacja to nie powinno być problemu z dążeniem do spełniani marzen. No i nie ma co się od razu rzucać na głęboką wodę - proponuję tak jak tam ktoś pisała wyżej - na początek po 20/30 minut dwa razy w tygodniu. Fajne wskazówki dla początkujących biegaczy są tutaj http://obk.pl/jak-rozpoczac-przygode-z-b...ne-porady/ no i nie zpaominajmy że na kobiety cudownie oddziałuje moda! A sportowe ciuchy są naprawdę mega sexi Duży Uśmiech
09-08-2017, 10:41
Myślę, że najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy trenera biegania. Jak się na początku nabędzie jakichś błędów, to później trudno je jakoś wykorzenić. A z trenerem to zupełnie inaczej - od razu prawidłowa technika. Jeśli szukacie doświadczonych trenerów, to z całego serca polecam tę wyszukiwarkę: http://lepszytrener.pl/bieganie/warszawa
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Regulamin Forum