Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kot i dziecko
29-01-2016, 13:31
chcemy kupić kota, ale nie wiemy czy przy malutkim dziecku do dobry pomysł?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2016, 12:12
Trzeba zrobić testy alergiczne i sprawdzić.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-08-2016, 15:32
Ja również swojego kociaka karmię Royal Caninem, maluch wcina i wcina (już nie taki maluch :-D). Pomyśl jeszcze o rasie. Z kotami to jest tak, że rasa bardzo uwarunkowuje charakter danego zwierzaka - ja np. brałem specjalnie brytyjczyka, bo w pewnym sensie wiedziałem, czego mogę się po nim spodziewać: że będzie w miarę (jak na kota) spokojny, mało agresywny. Oczywiście, jeśli masz na to pieniądze, brytyjczyk to niestety koszt ok. 2000zł...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-12-2016, 23:34
Mój starszy syn niestety ma uczulenie na sierść, marzył o psie i sami nie wiemy co robić, bo i na kota i na psa ma uczulenie, na razie jak jedziemy do znajomych z psami itp. to bierze hitaxe fast junior i jest ok, nie kicha, czuje sie ok, nie wiem czy w tym wypadku nie zrezygnować z pomysłu zakupu futrzaka
25-01-2017, 09:00
Ja bym się jeszcze nie decydowała. Zwierzę często chcąc się bawić nie zdaje sobie sprawy,że robi krzywdę dziecku, poza tym dziecko może być uczulone na zwierzę i co wtedy? Lepiej zaczekać. Oczywiście wspaniale jest gdy dzieci wychowują się wraz ze zwierzętami, uczą się je kochać, dbać o nie, ale niestety rzeczywistość niekiedy jest przykra. Ja sama kiedy byłam mała nie mogłam mieć pieska właśnie przez alergię.
25-01-2017, 12:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2017 12:09 przez milko.)
no właśnie tak często bywa, na raie nasz syn bierze hitaxę fast junior
i myślimy o odczulaniu, choiaż podobno to nie daje 100% gwarancji i trwa to latami
22-02-2017, 14:13
W przypadku alergii lepiej zdecydować się na zwierzę, które zamiast sierści ma włosy. Wtedy objawy nie powinny się pojawiać albo mogą być znacznie mniej uciążliwe.
U mnie kiedyś też stwierdzono alergię na sierść, a miałam wtedy psa i królika. Rodzice zatrzymali zwierzaki i po kilku latach objawy alergii niemal zupełnie zniknęły. Oczywiście przez jakiś czas nie obyło się leków, ale teraz to już historia Wesołek
10-05-2017, 16:22
Może jestem nieco źle nastawiona do kotów, ale uważam, że dla dziecka lepszym wyjściem jest jednak pies. Jest to bardziej ułożone zwierzę, które łatwiej wytresować i i nauczyć wspólnej zabawy z dzieckiem. A pies zwykle staje się naszym najlepszym przyjacielem na wiele lat. Nie wyobrażam sobie swojego domu bez psiaka. Mamy wspaniałego Golden retrievera, który jst wprost stworzony dla dzieci. Oczywiście żeby nie czuł się czasami odstawiony na drugi plan, często kupujemy mu jakieś zabawki czy smakołyki (można w necie, żeby nie jeździć po zoologikach: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Zywienie-p...w-329.html. Ważne, żeby pies nie czuł się odsunięty, bo może stać się z czasem zazdrosny o dziecko, nawet ten najbardziej łagodny.
29-05-2017, 10:56
Również mam golden retrievera. Śmieję się, że dorastał razem z synem- dziś obydwoje mają po 6 lat. Wesołek Co do alergii to mój syn jest generalnie alergikiem, miał robione testy i wyszło, że jest uczulony na sierść, ale zależy od rasy psa. Sierść goldena jest jak puszek i nie wywołuje alergii ani u mojego Jasia ani u dzieci znajomych. Najsilniejszą alergię wywołują rasy krótkowłose, np. labradory, z którymi często mylone są goldeny.
19-09-2017, 13:17
Panują na ten temat różne opinie. Jedna z nich głosi, że w rodzinie w której jest kot/pies dziecko ma znikome szanse na zachorowanie na alergię. Kot nie wymaga jakiejś specjalnej opieki. Wystarczy kuwet i dobra karma. Trzeba też kota odkłaczać podając pastę trichocat z vetexpert. Niestety kot czyszcząc sierść trochę jej połyka a nie wydalona zalega w żołądku i potem są problemy.
25-11-2017, 16:49
Moja córka tez ma uczulenie na sierść i dlatego mam oczyszczacz powietrza w domu z nawilzaczem Oczko https://goodair.pl/sklep/sharp-kc-d50euw/
08-04-2019, 07:13
Ja bym się jeszcze wstrzymała szczególnie, że często dzieci mają alergię na sierść kota.
Możecie jeszcze zaszkodzić dziecku.
09-04-2019, 10:24
Ja w ogóle nie mam kota i jakoś sobie radze na tej ziemi.Moim zdaniem nie każdy musi w tym kraju posiadać swojego kota.

09-04-2019, 23:40
Nie wiem czy to taki dobry pomysł, nie wiadomo jak kot zareaguje jak dziecko będzie go badać, a małe dzieci nie są delikatne.
24-04-2019, 22:51
Raczej nie jest to dobry pomysł, kota nie da się tak wytresować jak psa i może dziecko traktować jak konkurencję
Odpowiedz