Logowanie / Rejestracja
Szukaj Zaawansowane (plugin)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zaćma
24-11-2016, 11:44
witam . Jakiś czas temu , moja mama dowiedziała się ,ze niestety ma początku zacmy , a jak wiadomo w naszym cudownym kraju na zabieg na zacme w ramach nfz czeka sie od roku czasu do nawet 3 lat . Moja mama dostała termin dopiero za dwa lata . zacma neisttey nie jest obojętna lecz postepuje. W związku z tym mam pytanie . słyszałam ze z warszawy raz w miesiącu organizowane sa wyjazdy do ostrawy do kliniki lexum . Bardzo bym była zainteresowana taką ofertą , zwłaszcza ,zę zabieg jest przeprowadzany w ramach dyrektywy transgranicznej . czyli ,zę nfz wraca nam potem za koszt operacji a my w rezultacie płacimy tylko za transport i pełną opiekę medyczną . Czy ktoś ma osobe w rodzinie , która miała zabieg w czechach ? czytałam wiele pozytywnego na temat zabiegu w lexum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2017, 13:38
Szczerze mówiąc ja nie porwałabym się na coś takiego. Lepiej robić zabieg w Polsce. Mamy tyle dobrych specjalistów, że warto z tego korzystać nawet, gdy jest to związane z oczekiwaniem. W centrum okulistyki koło Mazowieckiej w Krakowie operuje pani dr Iwona Szendzielorz, która jest świetnym specjalistą w tej dziedzinie i sporo osób ją poleca. A jadąc za granicę nie masz pojęcia kto Cię operuje i jakie ma opinie w swoim kraju.
18-03-2017, 14:38
Moze i bym zgodziła się z Perłą gdyby nie to ,ze jechałam z moją mamą na taki zabieg własnie do lexum .Też miałam wczesniej obiekcje , no bo własnie nigdy niewiadomo .jednak po dokładnym dowiedzeniu się wszytskiego stwierdziłyśmy ,ze ten wyjazd to jest bardzo dobry pomysł . Tak się akurat składa ,ze optegra w polsce współpracuje z lexum w czechach i np dlatego tez się ma zapewniona pełna opiekę medyczna cały czas . Również po zabiegu. Takze pacjent absolutnie nie jest pozostawiony sam sobie . w żadnym wypadku;)Potem NFZ oczywiscie zwraca pieniadze za koszt operacji Oczko
27-04-2017, 07:09
Mnie też wydaje się, że zdecydowanie lepiej wybrać się na tak poważny zabieg w Polsce. Może to po prostu kwestia przypadku, ale ja za granicą spotkałem się z wieloma poważnymi problemami, szczególnie ze zdrowiem. W Polsce nie brakuje specjalistów, którzy zdolni są do przeprowadzenia w sposób skuteczny takiego zabiegu. Nie brakuje też miejsc (np. http://soczewki24.pl/4-okulary-korekcyjne), w których kupisz choćby okulary korekcyjne, soczewki, czy jakieś krople, które być może przydadzą się po zabiegu.
16-07-2017, 21:16
Nie ukrywam, że zaćma to naprawdę poważna choroba i uważam, że należy leczyć ją jak najwcześniej. Osobiście straszyli mnie, że będę musiał przez nią odstawić soczewki, ale na szczęście okazało się, że nie miały z nią nic wspólnego. Samą zaćmę pokonałem, a w dodatku nie zrezygnowałem z wygody, którą niewątpliwie odczuwam, kiedy nie mam na sobie okularów. Na temat soczewek fajnie wypowiadali się ostatnio blogerzy: https://www.acuvue.pl/define/opinie-blogerow - dla mnie zaufana marka Oczko
13-09-2017, 14:14
No niestety zaćma jest nieuleczalna i często wykrywa się ją przez przypadek, a może doprowadzić do utraty wzroku. Smutny Mój dziadek był zagrożony... W Polsce znaleźliśmy Centrum lekarskie Alfa, gdzie na samą operację zaćmy się jedzie do Czech. Nie wiem o co chodzi z tymi Czechami, ale tam jest po prostu lepiej, szybciej i z dofinansowaniem taniej. Jeśli chcecie zobaczyć, to łapcie linka: http://alfamedycyna.pl/
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Regulamin Forum